W jaki sposób odróżnić dobry odnośnik od toksycznego
Jeszcze parę lat wstecz każdy odnośnik działał na korzyść strony www do której kierował. Nikt nie myślał czy warto go pozyskać. Odnośniki różniły się mocą jaką dawały docelowej witrynie internetowej. Te gorszej jakości nie dawały większych zmian w rankingu Google, ale nie powodowały szkód. Można było je hurtowo pozyskiwać setki odnośników do naszej strony. Problemem mógł być jedynie filtr, za nadmierny przyrost odnośników.

Dopiero od niedawne, Google zrewidowało swoją politykę i segreguje odnośniki. Niektóre z nich mogą nam zaszkodzić, inne podnosić pozycję strony www w wynikach wyszukiwania. Od tego czasu sprawa dobrych odnośników spędza sen pozycjonerom, którzy muszą je tworzyć. Natomiast często ciężko jest odróżnić dobry odnośnik od tego toksycznego.

Najprościej pisząc, słabe odnośniki to te które pochodzą z seokatalogów stron, darmowych blogów i innych tworów, które na pierwszy rzut oka wyglądają fermę odnośników. W porządku, a co z zapleczami i forami. Własne zaplecza są w stosunkowo bezpiecznym miejscem pozyskiwania odnośników. Jeżeli o nie dbamy i nie dodajemy zbyt dużej liczby odnośników wychodzących to jest to właściwy sposób na uzyskanie odnośników. A jeśli chodzi o fora to należy przyjąć zasadę unikania miejsc, gdzie jesteśmy w stanie budować linki automatycznie. Takie miejsca są narażone na negatywną ocenę wyszukiwarki Google. Kolejna przetestowana reguła to zostawianie odnośników w miejscach, gdzie inni tego nie robią.
W jaki sposób odróżnić dobry odnośnik od toksycznego
Zobacz również: Kupowanie samochodu
Menu

Our Gallery