Praktyczne projektowanie serwisów w kilku krokach
Tworzenie witryn internetowych może zdawać się prostym zajęciem. I w pewnym stopniu jest to prawdą. Jeśli przyjmiemy, że projektowanie serwisów internetowych jest postawieniem gotowego CMSa na bezpłatnym serwerze. Wtedy cała rzecz sprowadza się do kilkunastu kliknięć myszki na klawiszu następny. Ale takiej czynności nie powinniśmy nazywać tworzenie stron WWW, lecz rejestrowaniem na serwisie internetowym. Ta praca nie ma nic wspólnego z właściwym budowaniem stron www na potrzeby biznesu. Należy ją traktować hobbistycznie albo jako początek właściwej nauki.

Natomiast właściwe tworzenie serwisów WWW to robienie ich od samych podstaw. W skład tej czynności wchodzą kolejne etapy: przygotowanie projektu graficznego dla strony, zaprogramowanie witryny www, wdrożenie najlepszego CMSu. A na samym końcu skonfigurowanie wszystkiego na serwerze klienta. Dobry webmaster powinien umieć poruszać się na hostingu, którego obsługa jest nawet w języku niemieckim.

Te podejście można nazwać prawidłowym budowaniem stron. Indywidualny projekt witryny www to podstawa. Nie można iść na skróty i wykorzystywać gotowych rozwiązań. Bezpłatne szablony są często wykorzystywane przez wiele ludzi. Więc twoja witryna internetowa nie będzie unikalna. Natomiast darmowy CMS to zagrożenie potencjalnych włamań na twoją stronę.
Praktyczne projektowanie serwisów w kilku krokach
Menu

Our Gallery